İşte TOKİ Kâhta kura sonuçları!


15 Mart 2013 16:40

TOKİ tarafından Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde yapılacak 176 konut için kura çekilişi yapıldı

Kura çekiminde Kahta Kaymakamı Metin Esen ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in yanısıra AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez ve başvuru yapan vatandaşlar da hazır bulundu.

TOKİ Kâhta evleri 2. etap kura sonuçları için tıklayınız…

TOKİ Kâhta evleri alt gelir grubu kura sonuçları için tıklayınız…

İlk kuralar kaymakam ve Metiner’den
Kahta Kapalı Spor salonundaki kura çekimine, 725 kişi başvurdu. Kura çekilişinin hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Esen ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ilk kuraları çektiler.

16 daire Adalet Bakanlığı’na
Genel toplamı 192 olan TOKİ Kâhta konutlarından 16 tanesinin Adalet Bakanlığı’na verildiği için bu konutların kura dışında tutulduğu, alt gelir grubu ve orta gelir grubu şeklinde ayrılan konutlarda, alt gelir grubu için 64 daire, orta gelir grubu için ise 112 dairenin kuraya dahil edildiği öğrenildi. Alt gelir gurubuna başvuran 361 kişinin 38’ini engelliler oluşturduğu, orta gelir grubu için de toplam 364 başvuru yapıldığı bunlardan 19 tane başvurunun engelli, 2 tanesinin gazi, 343 tanesinin de normal, bunlardan ise 12 tanesinin öncelikli sıraya alındığı bildirildi.

ETIKETLER: , , , ,

Yorum Yok

"İşte TOKİ Kâhta kura sonuçları! ". Adlı yazıya ilk yorumu sen yap Yorum Yapın

Yorum Bırakın