İmparator’un 5 milyon dolarlık yeni sarayı Tarabya’da


23 Ağustos 2012 08:56

Geçtiğimiz aylarda Alaçatı’da lüks bir taş ev satın alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, şimdi de Tarabya’daki butik bir siteden Boğaz manzaralı bir villa satın aldı.

Tarabya’da, eski evine birkaç kilometre ileride yer alan butik bir siteden villa satın alan Terim, Tarabya Nurol’daki evinden sonra gayrimenkul yatırımlarına lüks konutlarla devam ediyor.

Emsalleri 5-6 milyon dolar
Ekonomist dergisinin haberine göre, Büyükdere’deki Dalyan Koru Villaları’nda bulunan evin değeri bilinmemekle birlikte, emsallerinin değerinin 5-6 milyon dolar arasında olduğu belirtiliyor.

Tarabya’dan ayrılamadı
Habere göre yeni aldığı ev ile ilgili detay vermeyen Terim, Nurol’dan taşınmaya karar verdikten sonra, Tarabya bölgesinden ayrılamadı. Birkaç kilometre ilerde İstanbul ve Boğaz’ın adeta gizli cennetlerinden biri olan küçük ve butik bir siteye yerleşti.

Denizciler inşa ettirmiş
Boğaz’ın en güzel manzaralarından birine sahip olan koru içindeki 5 villadan oluşan Dalyan Koru Villaları’nın aralarında Kalkavan Ailesi’nden isimlerin de bulunduğu denizciler tarafından yaptırıldığı belirtiliyor. Terim’in villada tadilatlar yaptırdığı, ön kısmına Boğaz manzaralı bir havuz inşa ettirdiği, dahası villasını bu beş villanın klasik dokusu dışında beyaza boyattığı bildiriliyor.

Alaçatı’da da taş ev almıştı
Fatih Terim daha önce de Tarabya Nurol Sitesi’ndeki konutunu kiraya çıkarması ve geçen aylar içerisinde Çeşme/Alaçatı Port’ta satın aldığı ifade edilen 1 milyon 250 bin dolarlık deniz kenarındaki taş ev ile gündeme gelmişti.

(Yavuz Karaman/Milliyet)

ETIKETLER: , , , , , , , , , ,

Yorum Yok

"İmparator’un 5 milyon dolarlık yeni sarayı Tarabya’da ". Adlı yazıya ilk yorumu sen yap Yorum Yapın

Yorum Bırakın