Fikret İnan’ın tehdit gibi açıklaması FiTower hak sahiplerini kızdırdı


13 Ekim 2012 15:17

Kayyuma devredilen Fi Yapı firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan’ın dün yayımladığı videoda yaptığı açıklamalar, FiTower alacaklılarının tepkisine neden oldu

Esenyurt’ta yaşanan imar sorununun en büyük mağdurlarından Fi Yapı‘nın Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan’ın, Fi Yapı’nın resmi Facebook sayfasında yayınladığı konuşma videosunda kullandığı ifadeler, FiTower’dan daire alan vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.

İşte o açıklama

“Natamam teslim ederim”
Video ile yaptığı açıklamada FiTower projesinde çalışmaların yeniden başladığını, Mart 2013’te daireleri teslim edeceklerini açıklayan Fikret İnan, dairelerini teslim almak isteyen vatandaşların iskan, elektrik, su ve doğalgaz abonman bedelleri gibi ücretlerini en kısa sürede yatırmaleri gerektiğini ifade etti. Bu bedelleri yatıran vatandaşların dairelerini tam ve eksiksiz bir şekilde teslim edeceklerini ifade eden İnan, “Bu ücretleri yatırmayan art niyetli müşterilerimizin, yatıranları mağdur etmesine de izin vermeyeceğiz. Bu bedelleri yatırmadan dairelerini teslim almak isteyenlere dairelerini natamam teslim edeceğiz” dedi.

Fi Yapı ile ilgili bütün haberler için tıklayın


“Ne tapu var, ne ev, neyin iskanı?”

Fikret İnan’ın bu açıklaması, özellikle de abonman ve iskan bedellerini yatırmayan müşterilerin evlerini natamam teslim edeceğini söylemesi, FiTower’dan daire alanların büyük tepkisine neden oldu. Mağdurlar, “Ortada tapu yok, daire yok. Abonelik ve iskan bedeli toplamak isteniyor. Hatta videoda Fikret İnan’ın kira bedeli vermeyecem demesi bile bir suç teşkil ediyor Çünkü sözleşmede açık biçimde ‘Geç teslim halinde kira vereceğiz’ diye yazıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

“Fikret İnan’a güveniyoruz”
Bir kısım müşteri ise Fikret İnan’a güvendiklerini, kira bedellerinden de vazgeçtiklerini, tek isteklerinin dairelerinin teslim edilmesi olduğunu, bunun için de bu bedellerin ödenmesi ve Fi Yapı’ya destek olunması gerektiğini bildiklerini ifade ettiler.

“En geç 23 Ekim’e kadar…”
Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan geçtiğimiz günlerde müşterilerine gönderdiği mesajda da abonelik, iskan, katılım ve hizmet bedellerinin en geç 23 Ekim tarihine kadar yatırılmasını rica etmiş, bu ödemelerin yapılması halinde 30 Kasım’dan itibaren daire teslimlerine başlayıp, 30 Mart 2013’te de projeyi eksiksiz bir biçimde teslim etmek istediklerini bildirmişti.

Mesajın tam metni şöyle:

“Sayın Fi Tower müşterimiz,

Belediyeden kaynaklanan olumsuzluklardan dolayı, uzunca bir süredir mühürlü olan şantiyemizde, Esenyurt Belediyesi ile yapmış olduğumuz iyi niyetli ve çözüme dönük görüşmeler sonucunda imalatlara yeniden başlamış bulunmaktayız.

30 Kasım 2012 tarihinden itibaren daire teslimlerine başlayıp, 30 mart 2013 tarihinde projeyi eksiksiz bir şekilde tamamlamayı planlıyoruz.

Bu programın uygulanabilmesi için abonelik, iskan, katılım ve hizmet vedellerinin sizlerden çok kısa bir sürede toplanabilmesi gerekmektedir. Çünkü önümüzün kış olması münasebetiyle şantiyeyi hızlı bir şekilde toparlamak durumundayız.

Bu konuda bizi anlayışla karşılamanızı, hep beraber yaşamış olduğumuz olumsuzlukları unutmak ve projeyi bir an evvel hayata geçirmek için ödemelerinizi 8 Ekim’den itibaren aşağıda dökümü bulunan daire metrekarelerinin karşılığındaki bedelleri, Fi Hizmet A.Ş. banka hesabına en geç 23 Ekim tarihine kadar yatırmanızı önemle rica ederim.

Fikret İNAN
Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı”

İşte istenen rakamlar
Fiyapı’nın dökümünü çıkardığı “abonelik, iskan, katılım ve hizmet bedelleri” ise şu şekilde:

Metrekare                   Bedel (TL)
50                               3.350
54                               3.470
60                               3.650
75                               4.100
85                               4.400
110                              5.150
150                             6.350
220                             8.450

Hangi bankaya yatırılacak?
Bedellerin yatırılması istenen hesap numaraları ise şöyle:

Fİ YÖNETİM VE HİZMET A.Ş.
DENİZBANK FİRUZKÖY ŞUBESİ

Bedel Türü                  IBAN Numarası
İskan                          TR76 0013 4000 0500 1005 3000 02
Abonelik                     TR49 0013 4000 0500 1005 3000 03

ETIKETLER: , , , , , , , , , ,

3 Yorum

Bu yazıya 3 yorum yapıldı "Fikret İnan’ın tehdit gibi açıklaması FiTower hak sahiplerini kızdırdı ". Yazıyı beğendiysen yorum yap Yorum Yapın

  1. yüzsüzlüğün zirvesine çıkmiş adam. Tayyip Bey ve ekibi böyle adamların vatandaşı sömürmesine nasıl gözyumuyor. yada yandaş işadamı mı Fİkret Bey..

  2. Çok güldüm, ortada o kadar mağdur var çıkmış art niyetli müşteriler diyor.. Bu memlekette özellikle son 10 yılda inanılmaz bir ahlaki çöküntü var.. İnsanlar hem dolandırıcılık yapıyor hem de yağ gibi üste çıkıp karşı tarafı suçluyor. BAM TUR da aynısını yapmıştı. İnsanlardan para topladı turları iptal etti gitti başka isimle şirket açtı, nakit ödeyen kimse parasını alamadı ve adamlar yüzsüz yüzsüz dolaşıyorlar etrafta.. Bu memleketi bu hale getirenlere yazıklar olsun..

  3. BAZI İNSANLAR OLDUKÇA ARSIZ VE YÜZSÜZ OLUYOR ÖNCE DAİRESİ OLANLARA TAPU VERSİN Kİ ONDAN SONRA İSKAN VS PARASI İSTESİN.BU DAİRELER ALINIRKEN SÖZLEŞMELERDE YAZILI OLDUĞU GİBİ KİRA BEDELLERİNİ ÖDEMESİ GEREKİYOR VEYA BU BORÇLARDAN DÜŞÜLMESİ GEREKİYOR VE BİZLER BU DAİRELERİN PARALARINI PEŞİN ÖDEDİK TAPU MASRAFINI DA ÖDEDİK VE TAPUMUZ YOK NASIL OLACAK BİZ TAPU PARALARIMIZI KULLANMAYI BİLMİYORMUYDUK ÇOLUK ÇOCUĞUMUZUN NAFAKASINDAN KESEREK BORÇLARI ÖDEDİK SAYIN FİKRET BEY DE ELİNİ VİCDANINA KOYSUN NE DEMEK KİRA BEDELİ ÖDEMİYECEĞİM BİZLER Mİ SEBEP OLDUK BUNLARA…AYIP YANİİİ

Yorum Bırakın