Atatürk Orman Çiftliği’ne Başbakanlık binası sosyal medyayı salladı!


26 Eylül 2012 16:18

Yeni Başbakanlık binası için Atatürk Orman Çiftliği Gazi Yerleşkesi’nin seçilmesi sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Twitter’da deyim yerindeyse yer yerinden oynuyor!

 

Dinçer BİLGENER
dincer@emlakrotasi.com

Yeni yapılacak olan 300 milyon TL’lik Başbakanlık binası için yer olarak Atatürk Orman Çiftliği Gazi Yerleşkesi’nin seçilmesi sosyal medyada, özellikle de Twitter’da büyük tepkiye neden oldu. Kararı siyasi bulan Twitter’cılar konuyla ilgili yüzlerce twit attı.

Saat 16.00 civarı Twitter’ın “trending topics” listesi

“Trending topics” oldu!
Yeni Başbakanlık binasının Atatürk Orman Çiftliği‘ne yapılmasını “siyasi” bulan sosyal medya kullanıcıları, özellikle yeni Başbakanlık binası inşaatı için Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin AOÇ’daki birebir kopyasının yıkılacak olmasına ve bölgede şimdiye kadar toplam 3 bin ağacın kesilmesine büyük tepki gösterdi. “#AtatürkOrmanÇiftliğiKatlediliyor” hastag’ini (konu etiketi) açan Twitter’cılar, kısa sürede bu hashtag’i “trending topic” (TT-Twitter’da en çok konuşulan konu) yaptı. Saat 16.00 sularında Türkiye gündeminde ikinci sıraya yükselen hashtag’e twit yağmaya devam ediyor. Yorumlar arasında “Atatürk’ün ülkedeki bütün izlerinin silinmeye çalıştığı” gibi ifadeler dikkat çekiyor.

İşte o twitlerden bazıları:

@elifakyrk
#AtatürkOrmanÇiftliğiKatlediliyor ! 300 milyon liralık saray içinmiş !

@BurcakOzgr
#AtatürkOrmanÇiftliğiKatlediliyor oda bişey mi ? Bu ülkede Atatürkün izleri yok oluyor

@fornonever
#AtatürkOrmanÇiftliğiKatlediliyor diyorsunuzda atatürkü katlediyorlar çiftlikmi bırakır bunlar

@secilagaoglu
onlar için mesele odun kereste diil tamemen Atatürk le ilgili herşeyi katletmeye çalışıyorlar #AtatürkOrmanÇiftliğiKatlediliyor

Mimarlar Odası’ndan imza kampanyası
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şubesi ise, yeni Başbakanlık binasının Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılmasına karşı bir imza kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e hitaben yazılan ve tam hali buradan görülebilen metinde Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluşunun kısa öyküsü ve Türk tarımı için öneminden de bahsedilirken, “yeni Başbakanlık binasının buraya yapılmasının onarılmaz hasarlara sebep olabileceği” üzerinde duruldu.

Yeni Başbakanlık binası nerede?


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Başbakanlık yeni bina

ETIKETLER: , , , , , , , ,

Yorum Yok

"Atatürk Orman Çiftliği’ne Başbakanlık binası sosyal medyayı salladı! ". Adlı yazıya ilk yorumu sen yap Yorum Yapın

Yorum Bırakın