Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni ne zaman başlıyor?


23 Mart 2013 17:18

Başbakan Erdoğan Ankara-İstanbul Hızlı Treni’nin ne zaman biteceğini açıkladı

Eskişehir-Konya Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın hizmete açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni’nin ne zaman hizmete gireceğini açıkladı.

Cumhuriyet Bayramı’nda açılacak
Erdoğan, Ankara İstanbul hızlı treninin, 29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayramı’nda, yani Cumhuriyet’in 90’ıncı yılında Marmaray ile birlikte hizmete açılacağını söyledi.

“Dünyaya ray ihraç ediyoruz”
Erdoğan şunları söyledi: “Artık Mevlana dostları ile Yunus dostları çok kısa sürede hasret giderecek… Bir ilkemiz var. Biz hiçbir zaman yapamadıklarımızı vaat etmeyiz. Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’yı Eskişehir’e bağlayacağımızı söylediğimizde birileri bunu ham hayal olmakla suçladı. Konya’ya da hızlı tren hattı döşeyeceğimizi söyledik. Birileri buna da inanmamıştı. İstanbul-Ankara hızlı tren seferleri ne zaman başlayacak? 29 Ekim cumhuriyet kutlamaları ile birlikte Marmaray ile birlikte İstanbul da açıyoruz. Gürültülü sistem gidiyor yolda giderken. Taka tuka giden bir tren yok artık. Yol medeniyettir, demiryolları medeniyettir. Dünyaya ray ihraç eden ülke konumuna geldik. Viyadüklerle, tünellerle aşılmaz denen engelleri aştık.”

ETIKETLER: , , , , , ,

Yorum Yok

"Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni ne zaman başlıyor? ". Adlı yazıya ilk yorumu sen yap Yorum Yapın

Yorum Bırakın